Vyberte si barvu: zelená | bílá

Kaki

Zaručená kvalita

Společnost Anecoop, přední španělský vývozce ovoce a zeleniny, uvádí na evropský trh tuto odrůdu kaki pod svou prestižní značkou Bouquet, do které patří i známé bezpeckové melouny Bouquet či citrusové plody.
Persimon Bouquet se stal také jednotným názvem uváděným v osvědčení o kvalitě a původu pro oblast Ribera del Xuquer, které vystavuje Ministerstvo zemědělství provincie Valencie a je plně uznáno Evropskou unií. Ovoce Persimon Bouquet má jako jediné ovoce svého druhu vlastní ochrannou známku původu, která zaručuje také nejlepší kvalitu a chuť.

bouquet

Seznamte se a ochutnejte lahodné ovoce Persimon Bouquet!

Překvapí vás svou jedinečnou chutí, krásným tvarem a spoustou vitamínů a minerálů! Persimon Bouquet je jedinečným ovocem dozrávajícím právě v těchto dnech v prosluněných sadech španělské Valencie. Poznejte chuť temperamentního jihu ukrytou v oranžových plodech ovoce Persimon Bouquet!
Persimon Bouquet je speciálním druhem kaki, které má jasně oranžovou barvu, pevnou konzistenci a sklízí se ručně ze stromů ve španělské Valencii – jediném místě na světě, kde se toto ovoce pěstuje.

Odkud Persimon Bouquet pochází a kde se dnes pěstuje?

Ovoce kaki se pěstuju od 7. století v Asii, především v Číně, Koreji a Japonsku. Do Evropy a dalších částí světa se kaki rozšířilo mezi 17. a 19. stoletím.
Na Pyrenejském poloostrově je za nejlepší odrůdu považována tzv. „Rojo Brillante”. Právě tato odrůda vynikajících vlastností se stala základem kaki Persimon Bouquet, které se pěstuje především ve Valencii v oblasti nazvané Ribera del Xúquer, která tomuto ovoci propůjčila i ochrannou známku původu. Odtud putuje kaki Persimon Bouquet do celého světa.

Proč je důležité, aby mělo kaki osvědčení o kvalitě a původu?

Odrůda Persimon Bouquet je jedinou odrůdou ovoce kaki, která má osvědčení o kvalitě a původu Ribera del Xuquer. Toto osvědčení, jediné svého druhu vystavené pro ovoce kaki, vydalo Ministerstvo zemědělství provincie Valencie a uznala jej Evropská unie.
Osvědčení o kvalitě a původu se vztahuje na produkci, kvalitu, chuť, vzhled a balení produktu a zaručuje, že každý plod se dostane k zákazkům v optimálním stavu. Osvědčení rovněž potvrzuje, že obchodní partneři dodržují všechny platné mezinárodní předpisy o kvalitě.

Jak probíhá sklizeň a přeprava ovoce?

Persimon Bouquet se sklízí ručně v sadech ve Valencii během září a října. Po utrhnutí je uložen do malé nádoby a převezen do skladu, kde se všechny plody omyjí vodou a roztřídí podle velikosti a barvy. Sklizené ovoce poté projde procesem, během kterého ztrácí trpkost.
Po ručním zabalení Persimon Bouquet putuje přímo k zákazníkům. Každému plodu je během sklizně věnována extra péče a jsou dodržovány všechny předpisy o kvalitě. Jedině tak je možné sklizené ovoce označit za kaki Persimon Bouquet schválené regulačním orgánem.
Během toho procesu jsou uplatňovány také všechny postupy a kontroly obchodních partnerů společnosti Anecoop. Zákazník má díku tomu zaručeno, že každé kaki opatřené etiketou Persimon Bouquet prošlo těmi nejpřísnějšími kontrolami.

Má kaki Persimon Bouquet zdraví prospěšné látky?

Persimon Bouquet posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové potíže a má příznivý účinek i při srdečních problémech. Mimo to přispívá ke zdraví a pevnosti kostí. Toto ovoce má navíc i blahodárné účinky na embryonální vývoj dítěte.
Vzhledem k vysokému obsahu výživných látek patří Persimon Bouquet mezi ovoce, které nejvíce prospívají lidskému organismu. Obsahuje i velké množství vitaminu A, plody jsou bohaté na vlákninu, která podporuje pohyb střev, a díky obsahu pektinu pomáhají snižovat množství cholesterolu v krvi.
Ovoce Persimon Bouquet obsahuje také všechny aminokyseliny, které organismus potřebuje pro svou činnost, včetně aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Plody jsou bohaté na fosfor – nepostradatelnou minerální látku pro lidskou tkáň a lykopen, což je antioxidant oddalující procesy stárnutí.

 
Sdružení MLEZIVA & KROTIL-CITY FRUIT se zabývá výhradně prodejem a skladováním čerstvého ovoce a zeleniny.
Otevírací doba:

Po-Pá   5:00 – 13:00
So   dle dohody
Ne   8:00 – 12:00
Kde nás najdete:

Velkotržnice Lipence
K Radotínu 492
156 00 Praha 5 Lipence
Kontakty

KAREL MLEZIVA   +420 604 339 070
nákup a prodej, organizace práce

MILAN KROTIL    +420 605 150 031
nákup a prodej, technické zabezpečení

e-mai: info@km-cityfruit.cz
© KM CITIFRUIT 2012